All Products
ASTM API5l A53/A106 10 20 AISI 304 316 321 314 904L 310S Cold Hot Weleded Seamless Hollow Round Carbon Steel Pipe
| Model NO.: | BY-GC033 |
|---|---|
| Usage: | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration |
| Section Shape: | Round |
Technique Hot Rolled ASTM A53/A106 Low Carbon Seamless Steel Pipe for Pipeline Transport
| Model NO.: | BY-CP011 |
|---|---|
| Usage: | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration |
| Section Shape: | Round |
Black Annealed Square and Rectangular Carbon Steel Tubes for Customized Applications
| Model NO.: | BY-CP154 |
|---|---|
| Usage: | Pipeline Transport, Boiler Pipe, Hydraulic/Automobile Pipe, Oil/Gas Drilling, Food/Beverage/Dairy Products, Machinery Industry, Chemical Industry, Mining, Construction & Decoration |
| Section Shape: | Round |
300 / 400 Rectangular Stainless Steel Rod SUS304 SUS310S SUS316 904L 316L 304 Square Bar
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |
| MOQ: | 0.5ton |
Ss 430 Bar 6mm Stainless Steel Welded Solid Round Bar Steel Square Bar for Plate
| Model NO.: | 304 316l 321 310s 430 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright |
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |
JIS Standard Stainless Steel Plate 304 310 316 321 Hot Rolled Bright Surface 2mm Metal Rod
| Model NO.: | 304 316 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright |
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |
ASTM ASME 309 310 310S 410 420 430 17-4pH 630 2205 Stainless Steel Round Bar Rod Customize
| Model NO.: | 304 316 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright |
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |
Hot Rolled Stainless Steel Round Rod Bar 301 303 304 316L 321 310S 410 430 for Machinery
| Model NO.: | 304 316 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright |
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |
Class/Grade 300 / 400 17-4 pH Stainless Steel Rod 304 316 SS Round Bar Spot Free Samples
| Model NO.: | 304 316 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright |
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |
Tolerance /- 1% EN Certification Stock Steel Bars 304 316 410 430 Stainless Round Bar
| Model NO.: | 304 316 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright |
| Treatment: | 2b, Ba, No.1, No.4, No.8, 8K, Hl, Etc |


